3 טיפים לשמירה על גדר הברזל שלך

כשמדובר בשיפור המשיכה האסתטית לבית, פשוט לא ניתן לנצח גדר מברזל יצוק. יתרה מכך, גדר ברזל מייפה את ביתכם מבלי להתפשר על ציפיות הביטחון שלכם. כמובן שלא תשיג את התוצאות הרצויות בשני הנושאים, אלא אם כן תשמור על הגדר שלך כראוי.

 

למרבה הצער, אנשים רבים מניחים בטעות שגדרות ברזל אינן דורשות טיפול תחזוקתי כלל. העמידות של הברזל אמנם שאין שני לה, אך היא מועדת לאיום רציני אחד: חלודה. אם ברצונך ללמוד עוד על המשמעות של הגנה על גדר ברזל מפני קורוזיה, המשך לקרוא. מאמר זה יפרט שלושה טיפים מרכזיים לתחזוקה.

 

  1. שמרו על צמחייה תחת שליטה

גדרות ברזל יצוק משתלבות יפה עם שיחים וגדרות משופצות היטב. עם זאת, אם צמחייה כזו צומחת קרוב מדי לגדר או מתחילה להשתמש בגדר כתומך, אז יכול להיווצר בעיות. הימצאות חיי הצומח תגדיל בסופו של דבר את כמות המים שהגדר באה איתם במגע.

 

על ידי קידום תנאי לחות, צמחיה כזו תאיץ את קצב הבלאי של הצבע, ותביא בסופו של דבר להיווצרות כתמי חלודה. קורוזיה כזו מתרחבת לעיתים קרובות מבלי לשים לב אליה, שכן הצמח מסתיר כל חלודה מהעין – לפחות עד שיהיה מאוחר מדי. בתרחיש הגרוע ביותר, אתה עלול בסופו של דבר עם גדר שהיציבות המבנית שלה התערערה קשות.

 

גם אם הקורוזיה תהיה שטחית יותר, ייקח זמן ומאמץ למנוע מהבעיה להחמיר. מסיבה זו, היה חכם עד כמה הצמחייה שלך קרובה לגדר שלך. אמנם אינך צריך לבטל את כל המגע, אך עליך לזכור כי צמחים לא יגדלו יתר על המידה, במיוחד אם הגדר שלך לא הייתה אטומה או צבועה מחדש בהיסטוריה האחרונה.

 

  1. משמנים את כל הצירים

מי ששמור על ערנות לבדיקת סימני חלודה וקורוזיה יכול בדרך כלל למנוע התפתחות של בעיות חמורות. יש להסיר כתמי חלודה ביסודיות באמצעות מברשת קרצוף או נייר זכוכית. לאחר מכן יש לכסות את האזור בפריימר מעכב חלודה לפני שמורחים שכבה עליונה טרייה של צבע אמייל.

 

עם זאת, לגדר יש שטח אחד שלא ניתן להגן עליו בצורה כזו – צירי השער שלה. מכיוון שצירים מייצרים כמות חיכוך משמעותית, צבע לא יגן עליהם בצורה מספקת. כתוצאה מכך, המשטחים של ציר שער ברזל מראים לעתים קרובות מתכת חשופה. מתכת כזו מהווה יעד קל לקורוזיה, והיא יכולה להתפשט בקלות לאזורים צבועים בקרבת מקום.

 

על מנת למנוע קורוזיה של הציר, הקפד למרוח שומן על בסיס חצי קבוע. הימנע מחומרי סיכה כמו WD-40, שהם פשוט דקים מכדי לספק הגנה מתמשכת לצירים. במקום זאת, יש למרוח גריז ליתיום, אשר מחזיק מעמד טוב מאוד בעומסים כבדים. לא רק זה יגן על הצירים שלך מפני קורוזיה, אלא גם יקדם פעולה חלקה וללא חריקות.

 

  1. רתכו חלקים פגומים מחדש

לא משנה כמה אתה ערני לתחזוקת גדר הברזל שלך, אתה עדיין עלול למצוא קורוזיה שגובה את מחיריה. חלודה יכולה ללעוס דרך מוט גדר מתכת בפרק זמן מפתיע. אם זה יקרה, שום קרצוף והטמעה לא יוכלו להחזיר את הפונקציונליות הנכונה.

 

במקום זאת, יהיה עליכם להזמין איש מקצוע לרתך מחדש את חלקי הגדר המקורודים. אם הקורוזיה התקדמה מספיק, אז אפשרות טובה יותר עשויה להיות פשוט להחליף לחלוטין את העמודים המושחתים. בשני המקרים, פעולה מהירה תסייע להגבלת הנזק – ועלות התיקון. התקשרו למקצוענים בברזל הנוי במרכז קליפורניה לקבלת מידע נוסף על מה שנדרש בכדי לשמור על גדר ברזל שנראית ומתפקדת כראוי.

 

למידע נוסף היכנסו לאתר של חברת גוטליב שערים וגדרות בלחיצה כאן.