האם תחבושות רב פעמיות לבריחת שתן מתאימות לכם?

בריחת שתן – כמה זה עולה לנו?

אם אתם סובלים מבריחת שתן, חשוב שתוודאו שאתם מוכנים תמיד לכל מקרה, ושומרים על עצמכם מוגנים ויבשים. בממוצע,  מי שסובל מבריחת שתן מתונה ישתמש בשתי תחבושות חד פעמיות ביום. זו דרך יקרה יותר להתמודד עם הבעיה, ואם אתם במקרה משתמשים ביותר משתי תחבושות חד פעמיות ביום, או שאתם רוכשים את המוצרים היקרים יותר בעלי ספיגה טובה יותר, העלויות יכולות בקלות לטפס מעלה.

 

האם יש חלופה טובה לתחבושות חד פעמיות?

כיום, קיימים פתרונות חד פעמיים שונים לבריחת שתן. ניתן לרכוש פדים סופגים למבוגרים בהשקעה ראשונית גדולה יותר, אבל עם רווחיות גבוהה יותר לטווח ארוך. תחבושות רב פעמיות עשויות מחומרים שונים המתאימים לכביסה, חלקם מבד, כותנה אורגנית וקנבוס.

 

למה דווקא תחבושות רב פעמיות?

מבחינה בריאותית:  בעוד שתחבושות חד פעמיות עשויות בעיקר מכותנה, יצרנים של מוצרי ספיגה לבריחת שתן לעתים קרובות משתמשים בבד במקום זה. עם זאת, יש לכם גם את האפשרות של בחירה במוצרים אורגניים ללא כימיקלים. על ידי בחירה במוצרים אלה, אתם מגנים על הגוף מפני חומרים רעילים כמו קוטלי עשבים, קוטלי פטריות וחומרי הדברה אחרים. בנוסף, בצורה זו אינכם מסתכנים בחשיפה לשאריות של כימיקלים רעילים.

 

מבחינת איכות הסביבה: שימוש באינספור תחבושות חד פעמיות והשלכתן לאשפה יוצרים עומס אמיתי על הסביבה. על ידי מעבר לתחבושות רב פעמיות לבריחת שתן, אתם שומרים שהפלסטיק יישאר במזבלה והמזהמים מחוץ לסביבה שלכם.

תועלת גדולה ואיכותית של מוצרים לשימוש חוזר היא שהם יכולים להיות מיוצרים בגודל מותאם אישית. ישנם מוצרים רב פעמיים מבד ששומרים על ההיגיינה ומתייבשים מהר. איכות גבוהה יותר מתרגמת לנוחות גבוהה יותר, עם התאמה טובה וביצועים טובים.

 

מבחינת עלויות: מוצרי ספיגה לבריחת שתן יקרים יותר פי שש בממוצע מאשר חיתולים לתינוקות או תחבושות לזמן הווסת. בניגוד לתחבושות המיועדות לווסת, שבהן משתמשים בסך הכל מספר ימים בחודש, רבים מן הסובלים מבריחת שתן משתמשים בהן 24 שעות ביממה. מומלץ לסובלים מבריחת שתן לרכוש לפחות שש תחבושות רב פעמיות. החיסכון השנתי על תחבושות חד פעמיות לבריחת שתן הוא גדול מאוד. בנוסף, תחבושות רב פעמיות יכולות להתנקות במהירות בבית שלכם, רק באמצעות מכונת כביסה ומייבש.

 

על ידי מעבר למוצרים רב פעמיים המיועדים לבריחת שתן, יהיה לכם עוד קצת כסף כדי לטפל בבעיה הגורמת לסימפטומים של בריחת שתן. בעוד שבעיה זו נפוצה למדי, היא עדיין לא חלק נורמטיבי מתהליך ההזדקנות – ישנם טיפולים מתקדמים שיכולים לעזור. כדי להתחיל בטיפול בשורש הבעיה שלכם, פנו לרופא מומחה להתייעצות.