לימודי אמנות למי זה מתאים

ישנם תחומים, מקצועות, שיכולים בצורה כזו או אחרת להתאים לכל אחד כמעט, מדובר על מקצועות סטנדרטיים או כאלה שנמצאים על אותו ספקטרום, באותו אזור, הם דומים מאוד אחד לשני, ואפשר מהם להגיע אל מקומות שונים ומגוונים. זו גם הסיבה שמרבית האנשים, בסופו של דבר, בוחרים ללמוד אותם ולעסוק בהם.

לעומת זאת, ישנם מקצועות שהם ייחודים, כאלה שמתאימים לסוג מסוים של אנשים. מה שנקרא, או שיש לנו את זה או שאין לנו את זה. גם אם אנחנו אוהבים את התחום, לעיתים אנחנו יכולים לאהוב אותו כצופים מהצד, אנחנו לא בהכרח מתאימים בשביל לעסוק בו, אפילו לא בשביל ללמוד אותו. כך למשל כל מה שקשור לאומנות.

אין ספק, לימודי אמנות מתאימים לסוגים מסוימים של אנשים ולא לכל אחד. גם אם מרביתנו אוהבים אומנות, נהנים לבקר במוזיאונים, תערוכות, לצפות במייצגים או בפריטי אומנות שונים, אנחנו אפילו יודעים להעריך מהי אומנות טובה, מהי אומנות מודרנית, עדיין, לא כל אחד מאיתנו יכול ללמוד את התחום ולא כל אחד מאיתנו יכול לעסוק בו.

צריך לעשות הפרדה בין לימודי אמנות כתחביב, לימודי אמנות ספציפית בתור ילדים לבין לימודים לצורך רכישת מקצוע. כמעט כל ילד בשלב כזה או אחר, נשלח לחוג אמנות מסוים, בין אם זה ציור, פיסול, נגינה או כל דבר אחר. זה נועד בעיקר בשביל לייצר אצלו תכונות מסוימות ולחזק אותן, לעיתים זה בשביל לוודא אם הוא מתקשר לנושא בצורה מסוימת. גם בתור מבוגרים אנחנו פונים לא פעם ללמוד אמנות כזו או אחרת, בתור תחביב, אך ברור לנו שאנחנו לא יכולים ללמוד אמנות לצורך מקצוע.

למי זה כן יכול להתאים?

לימודי אמנות מכנסים בתוכם, על פי רוב, סוג מסוים של אנשים. צעירים וצעירות יצירתיים, בעלי ראש ייחודי, חשיבה מקורית ושונה, כאלה שיש להם רעיונות שונים והם רוצים לשחרר אותם, רוצים להפוך את הרעיון למשהו ממשי בעזרת חומרים שונים.

מדובר על חבר'ה שרואים את העולם קצת אחרת, הם מסתכלים עליו מזוויות של עיצוב, מזוויות של חומר ותוכן, הם יכולים ליצור דברים שונים וייחודים מתוך דמיון מפותח, מתוך הבנה אחרת של הדברים כפי שהם נראים לכל אחד בעין.

חשוב להדגיש כאן, שכל מי שרוצה ללמוד אמנות ולהצליח בכך, חייב להיות עם ראש פתוח, חייב להיות מוכן לראות ולגלות דברים ייחודים ושונים, כולל כאלה שהוא לא הכיר בעבר, וכן להיות מוכן, כמו במקצועות רבים אחרים, לא רק להתנסות באופן ממשי ולא רק להכיר את האומנות המודרנית, העכשווית, אלא גם לדעת את התהליכים ההיסטוריים שעולם האומנות עבר וכיצד הם השפיעו על האומנות העכשווית.

בסיכומו של דבר, לימודי אמנות הם מגוונים, ייחודים, מכילים הרבה מאוד תוכן ומידע, והם נועדו להכשיר צעירים וצעירות להיות אמנים בתחומם.