כך תבחרו טוחן אשפה מתאים עבור המטבח שלכם

איך תבחרו בצורה נכונה טוחן אשפה שמתאים לשימוש המשפחתי שלכם? 

אם אתם כמו רוב האנשים, סביר להניח שאף פעם לא באמת חשבתם ברצינות רבה על טוחן האשפה שלכם. אתם יודעים שהוא שם, עמוק בתוך הכיור במטבח, וכל עוד הוא עושה את העבודה שלו, אתם כנראה פשוט לוקחים אותו כמובן מאליו. האמת, עם זאת, היא שחשוב מאוד לשים לב לבחירת האשפה שמושלכת אל הטוחן יותר ממה שאתם עשויים לחשוב.

לEKS פתרונות חכמים לבית יש כמה פרמטרים שחשוב לשים אליהם לב לפני שתבחרו טוחן אשפה מומלץ.

הגודל כן משנה

כן, טוחני אשפה באים בגדלים שונים. בהתאם לגודל הכיור שלכם ולתדירות השימוש הצפויה בטוחן האשפה, תוכלו להחליט נכון ולבחור בטוחן האשפה שמתאים לכם בדיוק. ברור, אם יש לכם כיור גדול ואתם מתכוונים להשתמש בטוחן די הרבה, מומלץ שתרכשו טוחן גדול ומסיבי; עבור כיור קטן ושימוש מוגבל, טוחן בגודל סטנדרטי יעשה עבורכם את העבודה.

 

כמה כוחות סוס נדרשים לצורך הפעלת טוחן אשפה? 

רוב האנשים משתמשים בטוחן אשפה בסיסי עם מנוע בעל 1/3 כוח סוס. טוחנים אלה עובדים טוב, אבל הם בהחלט לא בנויים להחזיק מעמד זמן רב. טוחנים איכותיים הם בדרך כלל חזקים ועמידים יותר – והם באים עם 1 כוח סוס. עם רכיבים פנימיים מנירוסטה, אף פעם לא תצטרכו לדאוג מפני חלודה. טוחני אשפה מפוארים אפילו מצוידים בתכונה הפוכה אוטומטית, כך שחפצים כמו סכו"ם או עצמות מורמים למעלה כדי שניתן יהיה להוציא אותם מהטוחן בבטחה לפני שהם מצליחים להתחמם יתר על המידה, דבר אשר עשוי להרוס את המכשיר.

 

אתם יכולים למצוא מגוון רחב של טוחני אשפה שנעים בין הרמה הבסיסית ביותר לבין מערכות מתוחכמות וחדשניות. אם הצנרת של הבית שלכם מחוברת לבור ספיגה, תוכלו אפילו לרכוש טוחן מיוחד שיודע לפלוט אנזים אל תוך הצנרת בעת ​​הפעלתו, כך שהפסולת מתפרקת עוד לפני שהיא מגיעה לבור הספיגה.

שימוש נכון

לא משנה כמה חזק טוחן האשפה שלכם, אם אתם משתמשים בו בצורה לא נכונה – סביר להניח שהוא לא יחזיק מעמד.

 

עבור רובנו, מספיק שנאזין לרעשים שעושה טוחן האשפה כדי להבין שהמזון נטחן בבטחה. אנו מקשיבים לרעשים אלה על מנת לשמוע כל שינוי קל, ואז מכבים את הטוחן וסוגרים את המים. האמת שזה יכול להיות גרוע מאוד עבור הצנרת שלכם; חלק מהפסולת המיוצרת יכול להיתקע בקו ניקוז מתחת לכיור, ואם היא מצטברת, ייתכן שיהיה עליכם להתקשר לשרברב כדי לנקות את החסימה, מפני שרוב מוצרי הניקוז לא יכולים לעבוד עם טוחן האשפה.

 

במקום זאת, תנו למים לפעול במשך כמה שניות ורק לאחר מכן כבו את הטוחן. זה מאפשר למים לזרום לתוך הצינורות ולשטוף את הפסולת החוצה אל הביוב או בור הספיגה. אם אתם שוטפים כמות גדולה של כלים, סירים ומחבתות, אתם יכולים גם לתזמן את השימוש בטוחן כך שהוא יפעל רק כאשר המים מנוקזים מהכיור לאחר שסיימתם לשטוף. זרימת המים הפתאומית פועלת כמו שטיפה באסלה, ופסולת המזון נדחפת הלאה בצינורות.

 

לוקח קצת זמן לחשוב על גודל ותכונות אתה צריך לסילוק אשפה ולהבטיח את זה תמיד משמש כראוי יבטיח את סילוק תמשיך לעבוד מעיניהם במשך שנים רבות.