בחירת העץ הטוב ביותר לפרגולה שלכם

המדריך שלנו לבחירת סוג עץ עבור הפרגולה שלכם מציע סקירה קצרה של שניים מהעצים הפופולריים ביותר. מהם הגורמים החשובים ביותר בבחירת עץ לפרגולה?

 

איזה סוג אתם מעדיפים? שתי אפשרויות קלאסיות הן אורן וארז. שתיהן בחירות מצוינות לפרגולה חזקה שתחזיק מעמד שנים רבות. סוגי עץ אלה מציעים חוזק ועמידות שנראים טוב בסוגים רבים של סגנונות עיצוב, החל מכפרי ועד מסורתי.

 

נשווה בין השניים כאן וכבר תוכלו להיות בדרך למצוא את הפרגולה החדשה שלכם עבור החצר האחורית!

מדריך השוואת עץ לפרגולות

נתחיל בהשוואה ברמה גבוהה בין שני סוגים הנפוצים ביותר לפרגולות אלומיניום איכותיות ויציבות, ארז אדום מערבי ואורן שטופלו בלחץ. שלושה גורמים שישפיעו על בחירתכם הם אקלים, עלות וגימור. אנו נספק פרטים על כל אחד מהם כדי לעזור לכם להחליט.

עץ פרגולה ארז אדום מערבי מחוספס גס

ארז אדום מערבי הוא בצבע ענבר בהיר ויפה. יש לנו פרגולות מהעץ הזה בשיטת עשה זאת בעצמך ובאיכות גבוהה. זה עץ שהוא גם עמיד מאוד בפני ריקבון, מה שהופך אותו לנהדר עבור שימוש חיצוני.

 

יש לו ניחוח מושך להפליא שמוסיף מימד נוסף לאיכויות שלו, והוא קל משקל. סוג עץ פופולרי בגלל שקל לעבוד איתו וניתן לעשות לו גימור בצורה חלקה ובמאמץ מועט.

 

ערכות פרגולה של ארז אדום מערבי סופגות צבעים בצורה טובה מאוד, וניתן לצבוע אותן ברגע שקיבלתם את ערכת הפרגולה. ארז אדום מערבי משמש במצבים שבהם החשיפה לאלמנטים של הטבע היא קשה וללא הפסקה.

 

ארז הוא עץ יציב באופן טבעי, החום והיופי שלו הופכים אותו לבחירת עץ פופולרית מאוד. אם העץ נחשף במשך תקופות ממושכות לתנאים של ריקבון, כמו למשל במקום שבו העץ נמצא במגע עם האדמה, יש לטפל בו באמצעות חומרי שימור עץ מתאימים.

 

אם העץ מתוחזק כראוי, תוכלו לסמוך עליו שישמור על יופיו במשך עשרות שנים.

עץ פרגולה אורן צהוב דרומי מטופל בלחץ

אורן צהוב דרומי ידוע ביופיו הטבעי, חוזקו ועמידותו. אורן צהוב דרומי שטופל בלחץ שבו אנו משתמשים עבור ערכות הפרגולה שלנו, הוא פופולרי גם בשל מחירו המשתלם. סוג עץ זה הוא בחירה אידיאלית לפרויקטים החשופים לתנאי מזג האוויר השונים, אקלים חם ולח, ריקבון וחרקים.

 

אורן שטופל בלחץ הוא דוחה חרקים וריקבון ומסוגל לעמוד ביסודות הטבע הקשים, אך מוסיפים לו כימיקלים כדי להעניק לו את התכונות הללו. אורן שטופל בלחץ מגיע עם מראה ירוק. כשהוא מתייבש הוא הופך לחום זהוב, ואז אפור אם הוא לא אטום במים או צבוע. גורם אחד שיש לזכור עם אורן שטופל בלחץ הוא מתי כדאי לאטום או לצבוע. יהיה עליכם להמתין כמה חודשים לפני שתאטמו או תצבעו את עץ האורן מכיוון שהוא יהיה רווי בטיפול הלחץ כשתקבלו אותו. מסגרת זמן זו תלויה במיקום שלכם, בתקופת השנה ורמת הלחות במיקום שלכם.

 

זכרו את הדבר החשוב הזה בעת תכנון פרויקט התקנת הפרגולה שלכם. אם תזמינו פרגולת אורן שטופלה בלחץ תצטרכו לחכות כמה חודשים (תלוי באקלים ותנאי מזג האוויר) לאחר התקנתה על מנת שהעץ יהיה יבש מספיק כדי לספוג את הצבע או חומר האיטום.

 

בחירה פופולרית עבור פרויקטים של גינון כמו פרגולות, סוככים, גזיבו וגידור, לעץ אורן צהוב דרומי יש גם שימושים רבים אחרים. בראש הרשימה נמצאים קורות, חיפויים חיצוניים וטיילות. עץ זה משמש לעתים קרובות לפרויקטים לבניית מבני מסחר ומגורים, והוא נותר מוביל בענף כאחד ממוצרי העץ החסכוניים והעמידים ביותר. לא פחות חשוב עבור הפרגולה בחצר האחורית שלכם.

 

בגלל חוזקו, יכולת הטיפול והיופי שלו, אורן צהוב דרומי שטופל בלחץ הפך לבחירת עץ מובילה בצפון אמריקה ליישומי גינון ובנייה.