פעילויות קלות ומרתקות לתינוקות בגילאי 0 עד 6 חודשים

ששת החודשים הראשונים לחייו של תינוק הם מהמרגשים ביותר. לא רק שאתה מתאהב כל יום כששניכם מגלים אחד את השני, אלא שהתינוק שלך מתפתח במהירות. בששת החודשים הראשונים לחייו, ילדכם יעבור מספר תחומי צמיחה, כולל התפתחות חברתית ורגשית, התפתחות שפה וקוגניטיבית (מיומנויות למידה, פתרון בעיות וחשיבה).

 

כדי לעזור לקטן שלך בדרך, אתה יכול לבחור מתוך מגוון אינסופי של פעילויות לתינוקות כדי לעורר את הסקרנות וההתקדמות של פשפש האהבה שלך. הנה פעילויות לנסות עם התינוק שלך. וזכרו, הדבר החשוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא להרעיף על התינוק שלכם המון אהבה.

שִׁירָה

שירה היא דרך יפה לחקור רגשות עם התינוק שלך. על ידי שימוש בטווח קולי ושירים מחורזים, תוכלו להראות לתינוקכם כיצד למצוא נחמה בשירים רכים או כיצד להביע התרגשות ואושר בעזרת מנגינות מהירות ומקפיצות. הזמן שאתה מבלה בשירה עם ילדך הוא עוד הזדמנות נפלאה ליצור קשר עם התינוק שלך. לא יודעים איזה מנגינה לחגור? הנה כמה שירים שכיף לשיר עם תינוקות.

שִׂיחָה

אולי תינוקות עדיין לא יודעים איך לדבר, אבל ככל שתדבר איתם יותר, כך הם קולטים מהר יותר רמזים מילוליים. הורים שמבלים זמן בדיבור עם התינוקות שלהם מראים לקטנים שלהם ששיחה משמעה לדבר בתורות. תינוקות גם מתחילים ללמוד את רמות הקול ואת הטון המתאימות. ובטח, יעבור זמן עד שהם מתרגלים את הפרטים האלה, אבל הם מרימים אותם ומאחסנים אותם לשימוש עתידי. כאשר תינוקות מתחילים לקשקש, נסה לדבר בחזרה ולהתאמן על תורנות.

משחקי אחיזה

תינוקות הם סקרנים באופן טבעי ויתפסו כמעט כל דבר. נצל זאת על ידי יצירת פעילויות אחיזה מהנות ובטוחות כדי לבחון את שרירי היד ואת תיאום עין-יד. החזיקו סלסלה בהישג יד עם חפצים בטוחים עבור ידיים קטנות, כמו פיסת נייר מקומטת או כדור דק. זכור, שום דבר קטן מספיק כדי להיחנק ממנו. התנסו עם מרקם, צבע וגודל, ועודדו את ילדכם להרים ולשחק עם החפצים השונים.

משחקי מראה

לתינוקות ולנרקיסיסטים יש משהו במשותף: הם אוהבים מראות. הם מקבלים בעיטה מלראות את הפנים שלהם ולשחק עם ההשתקפויות שלהם. זה משהו שאפשר לבנות עליו עם משחקי מראה. מחאו כפיים יחד, עושים פרצופים מטופשים, שחקו הצצה ושאלו את ילדכם, "מי זה?" כדי לעזור להם ללמוד על השתקפויות ורגשות.

זמן בטן

תינוקות צריכים זמן בטן כל יום, אפילו ילודים. על ידי מתן אפשרות לילדכם לנוח על הבטן על שמיכה או מזרן משחק כמה דקות ביום, הם יכולים להתאמן על שימוש בשרירי הצוואר והכתפיים. הם גם זוכים לחקור את עולמם החדש מנקודת מבט אחרת, כזו שמפעילה את השרירים שלהם ומעודדת תנועה.

 

למידע נוסף היכנסו לאתר שמרכז מוצרי אימהות בסטייל- https://shula-babies.com/.