ידידותי לסביבה או ידידותי לארנק? מציאת איזון בין ריהוט מהיר ובר קיימא

ריהוט. החל מכיסא פשוט וכלה בספות אלגנטיות או מערכות טרקלין, נראה כי בתים מאבדים מחצית מהקסם שלהם בלי ריהוט מתאים בחללי עיצוב מרכזיים. ריהוט טוב מאופיין לא רק במראה שלו, אלא גם בשימושיות, הקיימות והידידותיות לסביבה. עם כריתת היערות והשינויים האקלימיים הקשים, חשוב עוד יותר להתמקד בכל היבט באורח החיים שלנו כדי שנוכל להיות כמה שיותר ידידותיים לסביבה. ריהוט ידידותי לסביבה הוא חלק מהמטרה הזו.

 

ניתן לבחור ריהוט על בסיס צרכים או רצונות. ללא קשר לבחירה שנבחרה, אנשים בוחרים לרוב רהיטים שיכולים להתאים בקלות לחללי המגורים שלהם ולהשלים את האווירה. ריהוט שנבנה מחומרים ממוחזרים טוב הרבה יותר מריהוט שבנוי מחומרים זולים. ריהוט שיכול להפוך לחלק מהמזבלה אינו בר קיימא ויש להימנע ממנו.

 

כשהאדריכלות הופכת להיות יותר ויותר תעשייתית ומינימליסטית בעיצוב, חשוב להבין כי יש לבחור רהיטים בהתאם להתאמה לאווירה בחלל המגורים. בין אם מדובר בספה ידידותית לסביבה או פינות אוכל יוקרתיות בר-קיימא, אין זה הכרחי להגזים כדי להשיג איזון במרחב האישי או במרחב העבודה שלכם. ריהוט מודרני מגיע עם שלל פונקציונליות עיצובית שיכולה לאפשר פונקציות מרובות מאלמנט יחיד. כמו למשל, בחללים קטנים יותר, ניתן להפוך מיטה לספה, או להרחיב ספה למזרן טרקלין.

 

ריהוט עץ בר-קיימא יכול להיות חסכוני יותר בטווח הרחוק מאשר רהיטים העשויים מתכת או פלסטיק. מלבד היותו מתכלה ביולוגית כאשר תוחלת חייו מסתיימת, העץ עצמו מתיישן בחינניות כאשר מטפלים בו ומתחזקים אותו היטב, ומקנים יופי לעיצוב של החלל כולו. התאימו את זה לכמה רהיטי קנה בר קיימא ותוכלו בקלות לקבל מראה רטרו בכל חלל מגורים או עבודה. זה לא רק משפר את האווירה של המקום, אלא גם קל למדי לתחזוקה ולהזזה בכל הצורך.

 

למילוי צורך מיידי ברהיטים, יתכן שתתפתו לבחור במשהו חסכוני וניתן להחלפה, אך זה לא צריך להיות המקרה. אפילו עבור אנשים רווקים שגרים לבדם, ריהוט מינימליסטי שעשוי מעץ, מתכת ופלסטיק מושלם הוא סביר למדי ובר קיימא. אם מתכננים מכירה חוזרת, רהיטים אלה הם טובים למטרה זו. ריהוט זול יותר, שאינו ידידותי לסביבה, יכול להיות אולי קל יותר על הארנק בהתחלה, אך ברוב המקרים, הוא לא מצליח להחזיק מעמד זמן רב או להתמודד עם בעיות תפקודיות, מה שמוביל לזריקתו. בשל אופי החומרים המשמשים בריהוט כזה, השלמתם גם היא משימה קשה.

 

במבוק, יוטה, טיק ואבן הם חומרים ברי קיימא שמצאו את דרכם לתפיסות ועיצוב רהיטים מודרניים רבים. תוכלו אפילו להגיע לפגישה איתנו כדי שנוכל לעזור לכם לבחור את הרהיטים המתאימים ביותר המשקפים את אישיותכם. לפני שתחליטו לזרוק לפח את כל הזהירות ולבחור רהיטים שעשויים MDF או לוח חלקיקים, כדאי לבחון אפשרויות טובות יותר בסביבתכם.