אוהבים לבשל? קבלו שני מקצועות מדעיים שיכולים להיות מתכון להצלחה שלכם

על פי הלשכה לסטטיסטיקה של עבודה, מדעי המזון הם ענף שצומח במהירות. התפקידים שאתם מבצעים תלויים במשרה שאתם מקבלים. כולם צריכים לאכול! אם אתם אוהבים בישול ואוכל אך גם רוצים ליהנות מקריירה בתחום המדעי, אתם מוזמנים לבחון את שתי אלטרנטיבות הקריירה המדהימות והמתגמלות עבור שפים:

 

  1. מדעי הבשר

כמדעני בשר, עליכם להבין את עקרונות הביולוגיה, הפיזיולוגיה והתזונה הגורמים לבעלי חיים לגדול, ולהיות מסוגלים לקשר זאת לאיכות הבשר.

 

מדעני בשר בקיאים במדע, אך יש להם גם ניסיון מעשי רב. זה לא מדע שמתבסס לחלוטין על מעבדה. מחקר במדעי הבשר נע בין גידול והתפתחות בעלי חיים דרך בשרים טריים ומוצרי בשר מעובדים, היכרות עם גורמים מתחום ניהול בעלי חיים ורווחתם וכלה בהבנת אופן העיבוד והמותג של הבשר. כל אלה חיוניים לתפקיד זה.

 

מדעני בשר עוסקים במחקר מגוון רחב של פרויקטים להגדלת הייצור או לפיתוח של מוצרים חדשים. יש מדעני בשר החוקרים בשר מלאכותי שגדל במעבדות – יתכן ותעבדו עם הידרוליזה של חלבון וכיצד תוכלו להשתמש באנזימים כדי לשפר את טעם הבשר ואת איכותו. רוב המעסיקים בתחום דורשים תואר במדעי הבשר.

 

  1. מדעי האפייה

אפייה קיימת כבר מאות שנים. מוצרים אפויים שונים במורכבות שלהם, ממאפים פשוטים מאוד ועד עוגות עם רשימה ארוכה של מרכיבים וטכניקות המעורבים ביצירתן.

 

כמדעני מאפייה, תצטרכו לדעת את כל הכימיה שנמצאת במוצרי האפייה שאנו אוכלים – איזה תפקיד יש לכל מרכיב, איך הם עובדים ובאילו שיטות מדובר.

 

ישנה התקדמות מהירה בענף האפייה, והצרכנים הראו העדפה למוצרים טבעיים. זה הביא לעלייה בשימוש באנזימים בתחום זה. אנו משתמשים כעת באנזימים כדי להחליף כימיקלים, ותצטרכו לדעת כיצד הם יכולים להועיל לעסק שלכם בצורה הטובה ביותר.

 

מדע המאפייה כרוך בחקר דגנים ודגני בוקר, וכיצד נוכל לתפעל אותם לטובתנו, כך שתכירו את תהליכי הייצור השונים. תוכלו גם לחדד את כישורי האפייה שלכם ולעבוד על כמה מוצרים חדשים מדהימים ואתם עשויים גם להיות מעורבים בשינוי קווי מוצרים קיימים.

ניהול עסקי הוא גם חיוני עבור מדעני מאפייה, מכיוון שעליכם ללמוד כיצד מגמות כלכליות עשויות להשפיע על העסק שלכם.

 

הידע והיישום של תקנות הממשלה והנחיות הייצור ייצגו היבט נוסף בתפקידכם. ישנו מגוון רחב של תארים בתחום זה, ממדע וניהול מאפייה ועד לימודי תסיסה. יש מגוון משרות שתפקיד זה מקיף, כמו חוקר כימיה של מזון שעובד במפעל לעיבוד מזון.

 

בשני המקצועות הללו תוכלו לספק ארוחת שף פרטית ללקוחות שלכם.