טיפולים לשלפוחית ​​נוירוגנית

מצב נוירולוגי, כגון טרשת נפוצה או מחלת פרקינסון, יכול להיות מכריע, הן מבחינה פיזית והן מבחינה רגשית. אך דבר אחד אנשים רבים אולי לא מבינים הוא כיצד המצב משפיע על שלפוחית ​​השתן שלהם. למרבה המזל, ישנם טיפולים זמינים שיכולים לעזור למזער תסמינים של שלפוחית ​​שתן נוירוגנית ולאפשר לכם לחיות ללא חשש מתאונות.

מהי שלפוחית ​​שתן נוירוגנית?

שלפוחית ​​שתן נוירוגנית פוגעת באנשים רבים ומתרחשת כשיש בעיה באופן שבו המוח מתקשר עם שלפוחית ​​השתן. אנשים שיש להם שלפוחית ​​נוירוגנית בדרך כלל סובלים משלפוחית רגיזה או מתת פעילות שלה.

מהם הסימפטומים של שלפוחית ​​שתן נוירוגנית?

ישנם תסמינים רבים של שלפוחית ​​שתן נוירוגנית. אלו כוללים:

בריחת שתן, זיהומים בדרכי השתן, השתנה תכופה, דחיפות במתן שתן, כאבים בהטלת שתן, חוסר יכולת לרוקן את שלפוחית ​​השתן לחלוטין, זרם שתן חלש ונוקטוריה (הצורך לרוקן את שלפוחית ​​השתן יותר מפעם אחת בלילה).

אילו אפשרויות טיפול קיימות לשלפוחית ​​נוירוגנית?

למרבה המזל, ישנן אפשרויות טיפול רבות לשלפוחית ​​נוירוגנית.

שינויים התנהגותיים

מזונות ומשקאות מסוימים הם חומרים שמגרים את שלפוחית ​​השתן ועשויים לגרום לכך שתהיה רגיזה. נסו לנהל יומן שלפוחית ​​השתן כדי לזהות גורמים שעלולים לגרום לבעיות בשלפוחית ​​שלכם ואז פעלו כדי למנוע אותם. בנוסף, שמירה על משקל תקין באמצעות תזונה ופעילות גופנית יכולה לסייע בהפגת לחץ שמופעל על שלפוחית ​​השתן וגם בחיזוק שרירי רצפת האגן המשמשים לשליטה בתפקודה.

קטטר

אנשים רבים עם שלפוחית ​​שתן נוירוגנית משתמשים בקטטר כדי לשלוט על שלפוחית ​​השתן שלהם. קטטר הוא צינור דק המוחדר לשופכה ואז לשלפוחית ​​השתן כדי לאפשר לנקז שתן ממנה. בעוד ששימוש בקטטר עשוי להישמע מעט מאיים בהתחלה, רוב האנשים מסוגלים לשלוט בתהליך במהירות והוא יכול לספק חופש רב לאלו הנאבקים בשליטה על שלפוחית ​​השתן.

אפשרויות תרופתיות

קיימות מספר אפשרויות פרמצבטיות – הן במרשם והן ללא מרשם. שוחחו תמיד עם הרופא שלכם לפני שתנסו משהו חדש.

הזרקות בוטוקס

זה לא רק לקמטים! בוטוקס מאושר גם לטיפול בשלפוחית ​​נוירוגנית. הרופא שלכם יזריק בוטוקס לשריר שלפוחית ​​השתן, מה שיעזור לחסום את אותות העצבים המפעילים את השלפוחית הנוירוגנית והשלפוחית הרגיזה. אנשים רבים מוצאים שזה מפחית את הדליפות ואת מספר הפעמים שהם צריכים להשתין בכל יום. זה גם עוזר לתחושה הדחופה הזו של צורך לרוקן את שלפוחית ​​השתן.

כירורגיה

אם כל מה שניסיתם לא עבד, קיימים ניתוחים שונים לטיפול בשלפוחית ​​השתן הנוירוגנית, כמו הגדלת השלפוחית. זה עוזר להפחית את הלחץ בה ולהפחית את הדליפות.

 

אם אתם חיים עם שלפוחית ​​שתן נוירוגנית, שוחחו עם הרופא על אפשרויות הטיפול.

 

נפרטים נוספים היכנסו לאתר https://www.ezerneman.co.il/