ניהול בריחת שתן בעבודה

בריחת שתן יכולה להיות מאתגרת, במיוחד במקום העבודה. ייתכן שתתקשו לשבת בפגישות ארוכות מכיוון שאתם מרגישים צורך ללכת לשירותים. אולי אתם מרגישים חרדה, תוהים אם הבוס שלכם שם לב באיזו תדירות אתם מבקרים בשירותים מדי יום. אתם אפילו עשויים לתהות אם עמיתיכם הבחינו בכך ומדברים על כך. לכן, אין זה פלא שאתם עלולים להרגיש לחוצים לא רק מחוויה של דליפות קטנות משלפוחית ​​השתן, אלא גם מההשפעה שלה על יכולתכם לבצע את עבודתכם.

 

הנה תובנה ישנה אך טובה איך לנהל את בריחת השתן שלכם בזמן העבודה:

 

ראשית, אם אתם חושבים שיש סיכוי שאתם יכולים לחוות דליפה, השתמשו במוצר ספיגה המיועד לבריחת שתן אצל מבוגרים. חיתולים למשל נראים ומרגישים דומים מאוד למוצרים המיועדים למחזור. ההבדל הוא שמכיוון שהם נועדו במיוחד לספוג בריחת שתן, לעתים קרובות הם יכולים להכיל שתן פי שתיים עד שלוש פעמים יותר מאשר מאשר תחבושות למחזור, כמו גם לשלוט טוב יותר על הריח. זה עשוי להקטין את התדירות שבה יש צורך להחליף את מוצר הספיגה למבוגרים מדי יום, להיות יותר דיסקרטיים ליד עמיתים ולאפשר לכם יותר זמן לבצע את העבודה שלכם.

 

עצירות יכולה לגרום גם לבריחת ​שתן אצל חלק מהנשים, לכן כדאי למזער את הסיכויים לכך על ידי שתיית כמות מספקת של מים לאורך כל היום (אם כי לא יותר מדי), אכילת כמות מספקת של סיבים תזונתיים מדי יום והתעמלות סדירה. בעת קביעת יום העבודה שלכם, הוסיפו תכנית ביקורים בשירותים במרווחי זמן קבועים לאורך כל היום. תרגול של תרגילי קגל בישיבה ליד שולחן העבודה או בהפסקה יכולים גם לסייע בהפחתת אירועי בריחת השתן על ידי חיזוק השרירים השולטים על זרימתו.

 

נשים רבות עובדות במקומות עבודה עם מתקנים שיכולים לעודד בריחת שתן. אחד הנפוצים ביותר הוא זמינות קפה ושתייה מוגזת וממותקת. למרות שאנשים רבים תלויים בחומרים מעוררים אלה כדי להישאר ערניים ופעילים במהלך יום העבודה, הם גורמים לגירוי שלפוחית ​​השתן. משקאות המכילים קפאין מכל הסוגים, פירות חומציים, מיצי פירות ומזון חריף הם גם חומרים שמגרים את שלפוחית ​​השתן. ישנם משקאות חלופיים שעדיין מסוגלים לשמור על אנרגיה מבלי לגרות את שלפוחית ​​השתן. כדי למצוא חלופות שמתאימות לכם, תוכלו לבחון מקרוב את כל אפשרויות המשקאות בעת שאתם עושים קניות, לבחור אחת או שתיים חלופות המתאימות לטעמכם ולהביא אותן לעבודה. היא מוסיפה כי יחד עם אלטרנטיבות למשקאות, מתיחות מדי פעם במהלך היום יעזרו גם להדוף עייפות ולהמריץ אתכם.

 

אם אתם מרגישים בנוח לדון בזה, שקלו לדבר עם הבוס שלכם או עם עמיתים לעבודה על השלפוחית ​​החלשה שלכם, כך שהם יבינו מדוע ייתכן שתצטרכו לבקר בשירותים לעתים קרובות יותר. אחרת, אם זה בעיה גדולה יותר, יש לכם אפשרות להביא מכתב מרופא שמבקש התייחסות מיוחדת להפסקות שירותים תכופות.

 

חשוב לדעת שאתם לא לבד. אחוז גדול מהאנשים חווים נזילות קטנות משלפוחית ​​השתן במהלך חייהם. החדשות הטובות הן שאפשר לנהל את הבעיה. על ידי תכנון מראש ונקיטת אמצעי מניעה, תוכלו להישאר בשליטה בעבודה ומחוצה לה.