מזה SAP ERP ?

על מנת שעסק יצליח הוא צריך לדעת כיצד לתכנן את המשאבים שלו בצורה נכונה. הוא צריך לדעת כיצד לפשט את תהליכי העבודה שלו על מנת לבצע אותם באופן יעיל, חסכוני ופשוט. אחרת הוא עלול למצוא את עצמו פועל בצורה מסורבלת אשר גם גורמת לו להוצאות מיותרות וגם מונעת ממנו להגיע לתוצאה שהוא מבקש ומצפה להגיע אליה.

לשם כך, כל עסק צריך להחזיק ברשותו מערכות תוכנה שיאפשרו לו לתכנן משאבים בצורה אפקטיבית וחכמה. מן הסתם, יש צורך להבין תחילה מה קיים בשוק בכל מה שקשור לנושא של תוכנות לניהול משאבים, אילו מבין התוכנות יכולות להתאים לעסק, אילו פונקציות בתוכנות הן הכרחיות על מנת שהן ישרתו את העסק בצורה נכונה, וכן כיצד להטמיע את התוכנה בעסק ולהדריך את העובדים לעבוד איתה.

אחת הדוגמאות הטובות לכך היא תוכנת ERP מבית סאפ ישראל. חברת סאפ ידועה בזכות תוכנות ומערכות שונות שהיא מייצרת ומשווקת עבור עסקים בסדרי גודל שונים. מדובר על תוכנות ומערכות שמאפשרות לנהל את העסק בצורה חכמה ויעילה, כשבין היתר, מדובר על אמצעים שאפשר להשתמש בהם דרך שרתי ענן, אמצעים שמתעדכנים בכל עת לפי צורכי הלקוחות של החב רה.

תוכנת ERP מבית סאפ ישראל, נחשבת לאחת מהתוכנות החשובות והאטרקטיביות של החברה. עסקים בסדרי גודל שונים רוכשים אותה, מתוך כוונה להשתמש בה לצורך תכנון משאבים שונים, בין אם זה משאבים שקשורים למלאי, לוגיסטיקה, כוח אדם וכל דבר אחר שקשור לעסק ולמעשה מאפשר לו לפעול.

לפני שנסביר מעט על התוכנה, חשוב לומר, התוכנה יכולה להתאים למגוון רחב של לקוחות בכל התחום. היא מכילה פונקציות ייחודיות לצרכים שונים, ופונה לקהלים במגזרים ובתחומים רבים. כך למשל, התוכנה מציעה פונקציות ייחודיות עבור חברות וארגונים מהמגזר הפרטי והציבורי, היא משרתת עסקים בתחומים כמו תעשיות, ביטוח, מדיה, קמעונאות ועוד. כמעט כל עסק ימצא בתוכנה דרכים כיצד הוא יכול להיעזר בה.

מה זו בעצם תוכנת ERP

התוכנה למעשה מספקת תמונת מצב מלאה על כל מה שמתרחש בעסק בכל נושא, כאשר לא מדובר אך ורק על הצגת מידע ונתונים שקיימים במערכת אלא הרבה מעבר לכך. התוכנה מספקת כלים שונים שעוזרים לתכנן תהליכים, לזהות קשרים מסוימים בין תחומים שונים, לבחון את היישומים שהעסק רוצה להפעיל, לקבל עזרה בתכנון פרויקטים, ליהנות ממודלים שונים לתכנון ועוד.

למעשה, המערכת מספקת מענה שלם וכולל בכל תחום ותחום שקיים בעסק, באופן כזה, שאפשר לעשות הכל דרך המערכת ואפשר לקבל את כל הכלים והמידע הנדרשים בשביל לייצר תהליך קבלת החלטות חכם ויעיל. בסופו של דבר, בצורה כזו אפשר להשיג תוצאה הרבה יותר טובה בכל פרויקט, בכל החלטה שצריך לקבל, בכל נושא שהוא. הכל מבוסס מידע ונתונים רלוונטיים ועדכניים.