מה המטרה של פרגולה?

בטח ראית אותם בעבר ואולי לא ידעת איך קוראים להם. אותם מבנים מקושתים לפעמים שאתה מוצא בגנים שהם כמו רשת ובדרך כלל תלויים עליהם צמחים או פרחים. ובכן, עכשיו יש לך שם עבורם והם נקראים פרגולה. אולי ידעת מה הם וחשבת שהם נראים די נחמדים אבל המשכת לתהות לעצמך מה באמת המטרה של אחד כזה? זו שאלה טובה מאוד. אז מה בעצם המטרה של פרגולה ולמה כדאי שתהיה כזו בגינה?

 

אנשים רבים חושבים שפרגולה היא די חסרת תועלת ולקישוט בלבד, אבל זה לא לגמרי נכון. הם מספקים לך כמות מסוימת של צל, למרות שהם לא מכוסים במלואם כמו מטריה. לא, הם לא יוכלו להגן עליך מפני פגעי מזג האוויר כמו רוח או גשם, אבל תלוי עד כמה הרשת הדוקה, (במילים אחרות עד כמה הקורות קרובות זו לזו) היא תספק לך שפע של צל כדי לשמור עליך מוגן מפני השמש וקריר יותר בקיץ. אלה נהדרים שיש מעל שולחן חיצוני; מושלם ליהנות מארוחות או משקאות בחוץ במרפסת.

 

מטרה נוספת של פרגולה היא כזו שאתה כנראה רואה הרבה בחתונות בחוץ – מסגור כניסה. פרגולות נהדרות להצבת כניסה לגינה שלך מהבית, מעל שביל שמוביל לדלת הכניסה או כל דבר שביניהם. מה שהופך אותן לכל כך מגוונות הוא שניתן להשיג פרגולות אלומיניום בגדלים וצבעים שונים, כך שתוכל להתאים אותן לכל מטרה שתרצה להשתמש בהן כאן.

 

שימוש פופולרי נוסף לפרגולות הוא יצירת שביל הליכה מקורה, אווירה דמוית מנהרה. אלה פופולריים בפארקים, אך ניתן לשחזר אותם גם בבית. אנשים ירפדו שבילים בפרגולות ואז יגדלו עליהם צמחים וקיסוס שישמשו כשמיכה כדי לשמור על השטח קריר ומוצל. שימוש זה בפרגולה הוא לא רק שימושי, אלא גם יכול ליצור מקום נפלא להיות בו בתקופת הקיץ, וללא פרגולה לא הייתם יכולים לשחזר את השהות השלווה הזו בגינה שלכם.

 

לבסוף, פרגולות הן פשוט דקורטיביות ויפות. כן, הם משרתים גם הרבה מטרות אחרות, אבל בסופו של דבר אתה יכול לקבל פרגולה רק להוסיף קצת משהו לחצר שלך. הם עדינים ונחמדים למראה ואם מניחים עליהם צמחים יפים, זו אמירה שלמה בפני עצמה.

 

פרגולות אולי נראות חסרות טעם על פניו, אבל הן משרתות מטרות רבות שמשפרות את הגינה והחצר שלך והופכות אותה לחלל יפהפה שאתה רוצה לבלות עוד יותר זמן, ומי לא רוצה את זה?

 

למידע נוסף היכנסו לאתר האינטרנט של חברת אלום חיפה.