מחדשים נדרים: אילו תכשיטים מתאימים למעמד כזה?

מדוע זוגות רבים בוחרים לחדש את נדרי החתונה? ההיסטוריה מראה כי אין מדובר במנהג נדיר. טקסים לחידוש נדרים הם חלק מתרבויות רבות ברחבי העולם, והם מבוצעים בדרך כלל מסיבות שונות. איטליה היא אחת המדינות הראשונות שבה זוגות בחרו לחדש את נדריהם, וזאת בעיקר לצורך מטרות דתיות.

 

בארה"ב, הרצון לחתונה אידיאלית הפך למניע פופולרי שמסביר את עניין חידוש נדרי החתונה. ייתכן שזה מפני שבני הזוג היו צריכים לברוח בגלל הנסיבות, או שמפאת תקציב דל נאלצו לעשות חתונה פשוטה וחסרת אלגנטיות, בניגוד למה שכלות רבות כל כך חולמות שיהיה להן. חידוש הנדרים הפך לטבוע עמוק בתרבות המערבית כבר בשנות החמישים, והוא הוליד מנהגים ייחודיים. מנהגים אלה קשורים למשל בבגדים שמיועדים לאירוע זה, מהלך הטקס, האורחים, המקום הנבחר, הנדרים שמחליפים, וכן אפילו סגנון של תכשיטים המתאימים למעמד חידוש הנדרים.

כלות טריות כמעט תמיד הולכות אחר המסורת של "משהו ישן, משהו חדש, משהו שאול, משהו כחול" כשזה מגיע לבחירת אביזרים לחתונה. עבור כלות שמחדשות את נדריהן, לעומת זאת, הבחירה בין תכשיט ישן לבין תכשיט חדש בדרך כלל מספיקה להן. אבל בעוד שזוגות רבים בוחרים לענוד את טבעות הנישואין המקוריות שלהם, בין אם הם משנים אותן ובין או לא, זוגות אחרים שחושבים קדימה בוחרים ללכת על טבעות נישואין חדשות לגמרי.

 

מה הסיבות שלהם לעשות את זה?

 

בתור התחלה, זה מעשה שמסמל "התחלה חדשה", במיוחד אם בני הזוג עברו עליות ומורדות במהלך נישואיהם, או שהם פרודים מזה זמן מה. כמו כן, ישנן טבעות נישואין חדשות שנוצרו כדי להתאים לימי נישואין ותאריכים מיוחדים אחרים (כולל ימי הולדת של בני הזוג), והן יכולות להוסיף עוד משמעות וסמליות באמצעות חריטה ואבנים משובצות. אבני החן והמתכות המתאימות למעמד החתונה הן יהלום, כסף וזהב. בני זוג בדרך כלל ירצו אבנים יקרות ומתכות אמיתיות המסמלות את אהבתם ומחויבותם, בדיוק כפי שעשו כשנישאו בפעם הראשונה.

אמנם אין כלל אחד נוקשה וברור כשמדובר בבחירת תכשיטים שמתאימים לטקסים של חידוש נדרי החתונה, רבים עדיין בוחרים לרכוש טבעות חדשות המסמלות את מה שעבר עליהם כזוג נשוי. בפעם הראשונה, הכלות עשויות לשלב טיארה משובצת יהלומים או תכשיטים לצוואר כמו שרשרת יהלומים המתאימים לשמלת הכלה שלהן, אבל אלה שעומדות להתחייב מחדש לבני הזוג שלהן אולי ירצו להשקיע יותר על טבעות נישואין חדשות במקום הישנות. אחרי הכל, כשאתם נשואים זמן רב, יש לכם בוודאי תחושה של מחויבות זה לזו.

בין אם האירוע שלכם הוא בקנה מידה גדול ובין אם הוא רגוע ופשוט יותר, אתם לא צריכים לאבד את הניצוץ והברק כשאתם חוגגים את חידוש נדרי החתונה שלכם. זוגות שהחליפו נדרים זה עם זו בפעם הראשונה כשהם נישאו, חייבים תמיד לזכור שחידוש הנדרים רק מעמיק את ההתחייבות שלהם אחד כלפי השניה.